• Εργαστήρι Κινηματογράφου

Μπείτε σε αυτόν τον σύνδεσμο ! Η Δευτέρα Λυκείου επισκέφτηκε το Μουσείο Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης και οι αυτοσχεδιασμοί στο βιωματικό εργαστήρι θα μας μείνουν αξέχαστοι!

• Κάθε σχολείο και βιβλιοθήκη!

Με αυτό το σύνθημα οι Εκδόσεις Πατάκη διοργάνωσαν κλήρωση για βιβλία αξίας 70 € (σε λιανικές τιμές), τα οποία θα εμπλουτίσουν τις βιβλιοθήκες 12 δημόσιων σχολείων (3 νηπιαγωγεία-παιδικοί σταθμοί, 3 Δημοτικά, 3 Γυμνάσια, 3 Λύκεια). Το Λύκειό μας κληρώθηκε!Ευχαριστούμε πολύ τις εκδόσεις Πατάκη γι αυτήν την πρωτοβουλία.

• 150 χρόνια από το Ολοκαύτωμα του Αρκαδίου

Συγχαρητήρια στους μαθητές του σχολείου μας  που έκαναν  μια ιστορική και λογοτεχνική περιπλάνηση, μέσα από τις διασκεδαστικές διαδρομές ενός παιχνιδιού επίλυσης γρίφων και βγήκαν έκτοι στο παιχνίδι του θησαυρού ανάμεσα σε πολλά άλλα σχολεία. Δείτε την ιστοσελίδα και τα αποτελέσματα.