Όλοι (καθηγητές, μαθητές, γονείς) στο Γενικό Λύκειο Περάματος θέλουμε ολόψυχα να ευχαριστήσουμε την "Ένωση Κρητών Φοιτητών Θεσσαλονίκης" , η οποία στη μνήμη ενός υπέροχου νέου, φοιτητή και παλιού μας μαθητή, που έφυγε με τραγικό τρόπο από τη ζωή πέρυσι το καλοκαίρι, του Γιάννη Αρκαδιανού, μας πρόσφερε ένα πολύ σημαντικό ποσό και βοήθησε να γίνει πραγματικότητα ένα όνειρο των μαθητών του ΓΕΛ Περάματος, αυτό το υπέροχο στέγαστρο!!!!! Αυτό όμως δεν θα μπορούσε να γίνει πράξη και χωρίς τη μοναδική και αμέριστη συμπαράσταση του Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας. Το Σχολείο επιφυλάσσεται με το νέο σχολικό έτος να τιμήσει όλους αυτούς που βοήθησαν στην πραγματοποίηση αυτού του έργου.