Υποχρεωτική εγγραφή μετεγγραφή μαθητών/τριών στη Β' ΤΑΞΗ ΕΠΑ.Λ. ΓΑΡΑΖΟΥ

Έχοντας υπόψη τα χωροταξικά δεδομένα της Περιφέρειάς μας αλλά και τις δυνατότητες στέγασης των διαθέσιμων διδακτηρίων των ΕΠΑΛ αρμοδιότητάς μας, παρακαλούμε όπως ενημερωθούν οι γονείς/κηδεμόνες των ανήλικων μαθητών /τριών ή οι ίδιοι οι μαθητές /-τριες, εφόσον είναι εvήλικοι/ -ες και οι οποίοι φοιτούσαν κατά το τρέχον σχολικό έτος στην Α' Λυκείου των Γενικών Λυκείων Περάματος και Ανωγείων και επιθυμούν για το σχολικό έτος 2021-2022, να εγγραφούν/μετεγγραφούν σε Δημόσιο Ημερήσιο ΕΠΑΛ της Περιφέρειάς μας, στη Β' Τάξη των Τομέων:

• ΥΓΕΙΑΣ - ΠΡΟΝΟΙΑΣ - ΕΥΕΞΙΑΣ

• ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ

• ΓΕΩΠΟΝΙΑΣ, ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΚΑΙ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ

• ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ

• ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΑΣ, ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΜΟΥ

ότι κατά την Ηλεκτρονική Αίτησή τους, θα πρέπει υποχρεωτικά να εγγραφούν/μετεγγραφούν στη Β' τάξη του ΕΠΑΛ ΓΑΡΑΖΟΥ, στην περιοχή του οποίου ευρίσκεται η μόνιμη κατοικία τους.

Ο Διευθυντής ΔΔΕ Ρεθύμνου

Γαζανός Ιώάννης